Friday, January 13, 2012

Stress! Chocs Please

Sometimes chocs can redeem our stress. Dan semestinya cokelat juga adalah sejenis makanan yang sedap. Serius!

Tapi yang jadi problem bila ingredients of chocs yang kita makan tu tak halal. Tapi macam mana nak tau halal ke tak? Emulsifier pun da banyak bejela. Arghh! Stress lagi sekali!

Anyway, don't be shock if I say Mars, Snickers are not Halal anymore. For you further reading, click here:

1. http://halalguide.org/New_Non_Halal_Chocolates.html
2. http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/6653175.stm


Rennet: Animal rennet is made from rennin, an enzyme that is secreted in the fourth stomach of calves, lambs, and goats. It is most often derived from the dried and ground stomachs of unweaned calves and is used in making cheese.

Some might say rennet is okey. But then try fikir balik haiwan yang halal ni kene sembelih ke tak? Ikut hukum syara'? So, beware!

Ni senarai Makanan Halal yang JAKIM keluarkan:

1. http://halalguide.org/Latest_Halal_Info.html


Wallahua'lam.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...